Biography

6. june 2012 at 14:41 | posted by: M*
Celým jménem Vanessa Anne Hudgens se tato překrásná herečka a výborná zpěvačka narodila 14. prosince ve městě California. Je filipinsko-čínský-portorikánský irský a americko indiánského původu. Její prarodiče byli muzikanti v Big Band Era. Její první debutové album vyšlo v září 2006, které nahrála v Hollywood records. Prvním singlem, který byl i s videoklipem se stal Come Back To Me. Jako druhý videoklip se stala píseň Say Ok. V tomto videoklipu si zahrála také se svým (dnes již bývalým) přítelem Zackem Efronem.
Stejně jako její rodiče i ona už jako malá působila v různých rolích v muzikálových divadlech. Její herecká kariéra začala už v 15 letech, kdy se v roce 2003 objevila na plátně ve filmu Třináctka. O rok později se představila ve filmu druhém, s názvem Thunderbirds. Po těchto dvou velkých rolích získala možnost působit v show jako Quintuplets a The Brothers Garcia.
Další její filmová kariéra byla zejména u společnosti Disney (Corrie v The Suite Life of Zack & Cody).
Slávu jejího jména zajistila zatím trojice filmů s názvem High School Musical 1,2,3. V hlavní roli se svým (dnes již bývalím) přítelem Zackem Efronem představuje svůj talent ve hraní, zpívání a tancování. Po zkušenostech z HSM si zahrála ve filmech jako Bandslam, Beastly nebo dokonce v akčním filmu Sucker Punch ve kterém ztvárnila Blondie. Momentálně je v kinech fobrodružný film Journey 2. Má za sebou natáčení filmu Gimme Shelter kvůli kterému si musela ostříhat vlasy. Vanessa tké potvrdila účinkování ve dvou filmech a to The Frozen Ground a Spring Breakers.

 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama